קולינריה ביתית

קבבים ונקניקיות חריפות על מחבת

קולינריה ביתית

מאת רונן יעקב

היציאות למסעדה הפכו נדושות ואנשים, וכן שפים, מחפשים להרחיב ולייעל את העסק. הרבה שפים פרטיים מגיעים היום הביתה להכין ארוחות ביתיות ללקוחות

 

הרבה מאוד אנשים נהנים מתענוגות שונים בחיים, אך הרבה מאוד יגידו שהכיף הכי גדול שלהם זה לאכול טוב. אוכל זה משהו שתופס תאוצה רבה בשנים האחרונות, יותר אנשים מנסים סוגים שונים של מאכלים, יש מגוון ומבחר, יותר תוכניות אוכל וריאליטי בישול והרבה יותר מתכונים ברשת. החשיפה של האדם הממוצע למאכלים שהוא לא ראה או לא טעם היא גדולה הרבה יותר מבעבר.

 

אנשים רבים מקבלים "תאבון" ומחליטים לנסות ולבשל בעצמם. הטרנד הקולינרי גרם להתפתחות לא רק של תוכניות ריאליטי ומסעדות, אלא תחומים נוספים כמו בישול משותף או הזמנת שף פרטי בבית שלכם. כשמזמינים שף פרטי הביתה, מקבלים למעשה חוויה אחרת ומיוחדת מזו שמקבלים במסעדה, גם אם מדובר במסעדת שף.

 

שף פרטי בבית זו חוויה לכל החושים. ראשית, כשהשף מגיע הביתה, הלקוחות יודעים שהם מקבלים את האוכל שלו ושהוא מכין, ולא אוכל שמכינים העוזרים שלו. שנית, מרבית השפים הם אנשים חריגים וכריזמטים, ויש פה אלמנט בידורי, לבטח אם מזמינים שף לארוחת חברים גדולה. הכיף הגדול הוא חלק מהחוויה, וכשמזמינים שף הביתה, הוא למעשה משמש גם כבדרן.

 

הרבה מאוד שפים, שלא רוצים או לא יכולים לפתוח מסעדה, פונים לתחום המעניין הזה ולכן הלקוח מקבל מגוון ומבחר. הוא יכול לבחור שף שמתאים לארוחה אינטימית, או כזה שמתאים לארוחת חברים גדולה. הוא יכול לבחור את סוג האוכל שהוא רוצה, לבחור שעה, זמן ומקום, ולקבל שירות כמו במסעדה, אך רק בבית.

 

החוויה השלמה

 

כאשר יש שף פרטי בבית רוצים לקבל את החוויה כולה והשפים הטובים באמת, מסוגלים לתת שואו בלתי נשכח. חלק גדול מהשפים המגיעים הביתה הם פליטי ריאליטי מוכרים, וכאלו שהתפרסמו בזכות האישיות שלהם ולאו דווקא בזכות האוכל.

 

כשמזמינים שף הביתה, חשוב לתת דגשים, כמה אנשים יהיו, האם מישהו רגיש למשהו והאם אוכלים כשר. בנוסף, כאשר מדובר בארוחה גדולה, לעיתים השף יצטרך להביא עוזרים וחשוב שהמטבח הביתי יהיה מסוגל לתת את המענה הנדרש.

 

יציאה למסעדה היא קצת נדושה ובנאלית בימינו אנו ובנוסף, כמות המסעדות הטובות בארץ היא די קטנה, למרות שהיא הולכת וגדלה. הזמנת שף פרטי הביתה מורידה מעט את הלחץ מהשף, נותנת לו לעשות את כל מה שהוא אוהב מבלי לנהל ולהתנהל מול לקוחות רבים, אלא פשוט לתת מעצמו למען האוכל שהוא אוהב ומאמין בו ולהעביר את זה הלאה לאנשים שהואילו בטובם להכניס אותו אליהם הביתה.

רונן יעקב

מקור המאמר: articles.co.il

 

חייגו אלינו לקבלת פרטים נוספים דילוג לתוכן